EN | TR

FEZA GÜRSEY MERKEZİ 2019 YAZ OKULLARI ÇAĞRISI

Boğaziçi Üniversitesi ve Bilim Akademisi'nin destekleri ile Feza Gürsey Fizik ve Matematik Merkezi tarafından düzenlenen Feza Gürsey Yaz ve Kış Bilim Okulları lisans ve lisansüstü öğrencilerine ve araştırmacılara dönük yoğun okullardır. 2013 yılından beri düzenlemekte olduğumuz yaz ve kış okullarından Türkiye'nin her yerinden yüzlerce öğrenci yararlandı.

Bu okullar Feza Gürsey Merkezi’nin Boğaziçi Üniversitesi’nin Kandilli Kampüsü’nde bulunan binasında yapılmaktadır. Derslerin yapılacağı seminer odasının kapasitesi 60 kişidir. Ayrıca binamızda internet bağlantısı ve hocalar ve asistanların kullanabileceği ofisler bulunmaktadır. Katılımcıların Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Yurdu’nda kalma imkanı bulunmaktadır.

Okulların daha verimli olması için tüm katılımcıların yurtta kalması ve akşamları asistanlar eşliğinde problem saati ve ödev gibi faaliyetlerde yer alması önerilir.

Yaz okullarına katılanların yemek, ikram, kırtasiye, temizlik ve konaklama hizmetleri Boğaziçi Üniversitesi’nden temin edilmektedir. Bu masraflara katkı sağlamak amacıyla 2019 yılı okullarında Feza Gürsey Merkezi’nde konaklayacak katılımcılardan 90TL/gün, konaklama yapmayacak katılımcılardan ise 60TL/gün kayıt ücreti alınacaktır*. Bu ücretler başvuru sırasında ilan edilecek Boğaziçi Üniversitesi’nin ilgili hesabına doğrudan ödenir.

Düzenleme kurulu okulu başarı ile tamamlayan öğrencilerin giderlerini burs olarak karşılamak üzere geçmiş yıllarda olduğu gibi Bilim Akademisi ve başka dernek ve kuruluşlarla iletişime geçebilir.

Okulların 5 gün olması tercih edilir ama 3 günlük ya da 10 günlük okullar da düzenlenebilir. Merkezimizin daha verimli kullanılması için okulların Pazartesi ya da Çarşamba (3 günlük ise) günü başlaması önerilir.

2019 Yaz Okulları 1 Temmuz - 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak şekilde planlanmalıdır. Güncel programa buradan ulaşabilirsiniz.

Okul önerisinde bulunmak için lütfen başvuru formunu 30 Nisan 2019'e kadar doldurunuz. 

 

*Bu kayıt ücretine konaklamasız katılımcılar için öğle yemeği, konaklamalı katılımcılar için ise buna ilaveten kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Feza Gürsey Merkezi eğitim için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Boğaziçi Üniversitesi yaz okullarında yurtta kalan katılımcıların konaklama bedelinde indirim uygulamaktadır.